SMART ЧАСОВНИК

ден 3,400.00

Материјал: куќиште од метал и силиконско ремче

Димензија: 4cm x 4.3cm куќиште

Водоотпорност: IP 67

Екран: 1.69” TFT

Резолуција на екран: 240×280

Капацитет на батерија: 180 mAh

Време на работење: 10 дена

Bluеtooth верзија: 5.0

Телефонски софтвер за поврзување со часовникот: IOS 9.0 / Android 4.4 или понова верзија

Апликација: fitpro

Содржи: паметен часовник, кабел за полнење, упатство за употреба

Гаранција: 2 години (гаранцијата не покрива надворешни оштетувања што произлегуваат од употреба)

 

Карактеристики:

 

Повици

Откако ќе ги поврзете апликацијата и Bluetooth, можете да остварувате повици на часовникот.

Именик

Можете да ги синхронизирате контактите преку апликацијата.

Отчукување на срце 

Ја мери моменталната вредност на отчукувањата на срцето и го прикажува резултатот од мерењето.

Крвен притисок

Ја мери моменталната вредност на крвниот притисок и го прикажува измерениот резултат.

Кислород во крвта

Ја мери моменталната вредност на кислородот во крвта и го прикажува измерениот резултат.

Педометар

Носете го часовникот и снимајте го дневниот број на чекори за да ги видите вашите моментални чекори/растојание/калории во реално време.

ЕКГ

Ја мери моменталната вредност на ЕКГ(Електрокардиограм) и го прикажува резултатот.

Спорт

Кликнете на логото за спорт за да започнете со откривање на спортски режим. Повлечете нагоре и надолу за да се движите низ различните режими и изберете го типот на вежбање со допирање на екранот.

Спортски режим: трчање, возење велосипед, тренинг за сила, кошарка, тенис, одбојка.

Камера

Може да го контролира мобилниот телефон за да фотографира.

Музика

часовникот може да ги менува следната/предходната песна и да контролира play/pause

Време

Информациите за времето треба да се поврзат со апликацијата

Пребарубање на телефонот

Допрете ја опцијата “find phone” и телефонот ќе вибрира за да можете да го најдете.

Спиење

Може да го снима и прикажува вкупното времетраење на спиењето и времетраењето на длабок сон и лесен сон. За подетална анализа на информации и евиденција на податоци, можете да видите во апликацијата.

Порака

на часовникот можете да ги проверите пораките што сте ги примиле.

Штоперица

код: 11L75-00342 Категорија:

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “SMART ЧАСОВНИК”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *